Cenobezpiecznik - prąd dla małych i średnich firm

Sprzedaż energii elektrycznej dla małych firm - EWE.pl

 • stała cena nawet do 4 lat
 • oszczędności nawet do 25%
 • indywidualna oferta
 • dedykowany doradca

Jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą kupującym energię elektryczną w taryfie C11 lub C12?
Jeśli tak, ten produkt – Cenobezpiecznik przeznaczony jest właśnie dla Twojej firmy.

Cenobezpiecznik to gwarancja stałych kosztów zakupu energii elektrycznej dla biznesu nawet do 4 lat. Umowę z nami możesz podpisać już nawet na okres trzech miesiący.

Co zrobić, aby skorzystać z naszej oferty na zakup energii elektrycznej?
Nic prostszego.
Skontaktuj się z naszym Doradcą Klienta poprzez formularz kontaktowy lub zamów indywidualną wycenę.
Wraz z ofertą na zakup energii elektrycznej od EWE otrzymasz kontakt do dedykowanego doradcy.

Po akceptacji naszej oferty możemy podpisać umowę. Jeśli nie chcesz przechodzić sam przez formalności związane ze zmianą sprzedawcy energii elektrycznej, my załatwimy to za Ciebie bez kosztów i zbędnych formalności.

Stając się Klientem EWE zyskujesz dostęp do elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Poprzez e-BOK sprawdzisz Twoje rozliczenia i zużycie energii elektrycznej, a także skorzystasz z ekofaktury (faktury w wersji elektronicznej) – www.ebok.ewe.pl

 1. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

  Jeśli masz dość wysokich rachunków za energię elektryczną wystarczy zmienić sprzedawcę prądu na EWE. Zmiany sprzedawcy energii elektrycznej można dokonać we własnym zakresie lub przy naszej pomocy. Wybór należy do Ciebie!

  Z EWE gwarantujemy Tobie oszczędność kosztów i czasu!

  Wystarczy podpisać pełnomocnictwo zgodnie z którym EWE będzie mogła reprezentować Twoją firmę przy zmianie sprzedawcy energii elektrycznej. Takie pełnomocnictwo można podpisać wraz z umową sprzedaży energii elektrycznej. I na tym koniec formalności. Wystarczą tylko dwa podpisy, aby cieszyć się realnymi oszczędnościami.

  Resztą, tj. wypowiedzenie umowy z dotychczasowym sprzedawcą energii elektrycznej i zawarcie umowy o świadczenie usług dystrybucji z operatorem systemu dystrybucyjnego, zajmiemy się my - EWE!

  Ostatnim etapem zmiany sprzedawcy energii elektrycznej będzie uregulowanie należności z poprzednim sprzedawcą.

  Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś i zacznij oszczędności w swojej firmie - kontakt z Doradcą Klienta.

  Jeśli jednak chcesz sam przejść przez procedurę zmiany sprzedawcy energii– masz taką możliwość.

  Nie ponosisz żadnego ryzyka, ponieważ cała procedura dotycząca zmiany sprzedawcy energii elektrycznej jest prawnie uregulowana i musi się odbyć według ustalonych zasad. Szczegółowy schemat jest dokładnie opisany na stronie Urzędu Regulacji Energetyki.

 2. Oszczędzaj energię

  Poniżej podpowiadamy w jaki sposób zmniejszyć pobór energii elektrycznej w codziennym funkcjonowaniu firmy.

  1. Ogranicz działanie wind i schodów ruchomych – zminimalizuj ilość działających wind oraz schodów ruchomych.

  2. Wyłączaj światło i urządzenia biurowe, które nie są obecnie używane – jeśli w pokoju jest widno i nie potrzebujesz więcej światła, nie włączaj go. Wychodząc z danego pomieszczenia, jeśli nikogo w nim nie ma, również pamiętaj o tym aby wyłączyć światło. Wyłączaj urządzenia biurowe, które nie są używane w danym momencie. Wyłączając komputer i pamiętaj aby wyłączyć również monitor. Wyciągaj z gniazdka ładowarki, które nie są w użyciu.
  Pamiętaj, że wszystkie urządzenia pozostawione w trybie uśpienia (stand-by) nadal pobierają prąd!

  3. Używaj klimatyzacji z głową – wiadomo, że są upały i trudno wysiedzieć w pomieszczeniach, ale można ograniczyć korzystanie z klimatyzacji do minimum. Ustaw wyższą temperaturę, zamiast 23 st. C, ustaw na urządzeniu temperaturę 25/26 st. Przy korzystaniu z klimatyzacji w danym pomieszczeniu zamknij drzwi i okna. W oknach powinny być zaciągnięte rolety aby pomieszczenie się nie nagrzewało.
  Jeśli jest to możliwe zrezygnuj całkowicie z używania klimatyzacji. Często wietrz pomieszczenie.


  4. Warto pomyśleć o zmianie godzin pracy podczas upałów – pracę można zaczynać wcześniej, tak aby  w szczycie poboru energii ograniczyć jej pobór. Wprowadź sjestę w pracy. Szczytowe zużycie energii elektrycznej przypada między godz. 11.00 a 15.00.

  5. Wprowadź ograniczenia w produkcji. Jeśli jest to możliwe ogranicz pracę swojej linii produkcyjnej do realnego minimum.

  6. Ogranicz zużycie wody. Woda wykorzystywana jest przy produkcji energii elektrycznej. Obecnie stwierdzone zostały znaczne braki zimnej wody, która potrzebna jest do schładzania bloków energetycznych podczas procesu wytwarzania prądu. Ogranicz zużycie wody do minimum.

  7. Wymień żarówki na energooszczędne, które nie dość że pobierają mniej prądu, to jeszcze pracują znacznie dłużej.

  8. Nie otwierają lodówki, zamrażalki bez potrzeby, a otwierając je rób to jak najkrócej. Sprawdź, czy urządzenia chłodzące są ustawione w nienasłonecznionym, zacienionym miejscu.

  9. Zaprogramuj alarm tak, aby po jego włączeniu dopływ prądu do urządzeń, które normalnie pozostają w stanie czuwania, był odcięty.


  Zmniejszaj zużycie energii w firmie i nie obciążaj nadmiernie systemu dostarczania energii elektrycznej, a jednocześnie obniżysz swoje rachunki!