EWE Constans - stałe zaliczki za gaz ziemny

Sprzedaż gazu ziemnego dla domów. Stałe zaliczki - EWE.pl

 • równe płatności przez cały rok
 • lepsze planowanie miesięcznych opłat
 • obsługa przez Internet (e-BOK)

Lubisz planować i kontrolować swój domowy budżet?
Chcesz płacić stałe zaliczki za gaz ziemny przez cały rok?

EWE Constans jest właśnie dla Ciebie!

Jeżeli zużywasz niewielkie ilości gazu – np. tylko do przygotowywania posiłków lub podgrzewania wody, prawdopodobne Twoje roczne zapotrzebowanie na gaz nie będzie większe niż 8778 kWh lub 800 m³. Twoje płatności za gaz w EWE Constans będą stałe przez cały rok. Co miesiąc będziesz płacić z góry ustaloną zaliczkę, a raz do roku nastąpi odczyt rzeczywistego zużycia i rozliczenie roczne oraz ustalenie zaliczek na przyszły rok.

Jeżeli zużywasz gaz do ogrzewania, przyrządzania posiłków i podgrzewania wody (roczne zużycie gazu ziemnego powyżej 800 m³ czyli 8778 kWh) masz dwie możliwości rozliczenia się z nami. Pierwsza to stałe zaliczki przez okrągły rok i raz do roku rozliczenie. O drugiej możliwości – płatności za rzeczywiste miesięczne zużycie przeczytasz tutaj

Niezależnie od Twojego rocznego zużycia gazu ziemnego możesz wybrać jeden z dwóch terminów płatności rachunków za gaz – na 1 albo 15 danego miesiąca.

Gaz ziemny to gwarancja wygody i tak dziś potrzebny komfort w użytkowaniu.

Zostając Klientem EWE zyskujesz dostęp do elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Poprzez e-BOK masz dostęp do wielu informacji związanych z Twoim poborem paliwa gazowego – www.ebok.ewe.pl

Nad bezpieczeństwem i ciągłością dostaw gazowych poprzez nasze sieci czuwa Pogotowie gazowe 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Sieci, którymi dostarczamy gaz ziemny są regularnie kontrolowane, rozbudowywane i w razie potrzeby modernizowane – więcej informacji dot. niezawodności naszej sieci gazowej możesz przeczytać tutaj 

Jeśli masz pytania, wątpliwości skontaktuj się z naszym Doradcą Klienta.

Podaj nam swój kod pocztowy i sprawdź jakie ceny możemy Ci zaoferować na wybrany produkt.

-

Ustawiony kod pocztowy: 00-000. Zmień lub popraw kod pocztowy

 1. Przelicznik m³ na kWh i kWh na m³

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 23 czerwca 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. z 2013 r., poz. 820), od 1 sierpnia 2014 r. wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne zobowiązane są do rozliczeń z klientami w jednostkach energii (kWh).

  Zmiana jednostki rozliczeniowej zużycia gazu ziemnego z m³ na kWh wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2014 r.

  Nowa jednostka rozliczeniowa ma przede wszystkim ułatwić porównanie cen gazu ziemnego z uwzględnieniem jego kaloryczności (ciepła spalania) z innymi nośnikami energii.

  Powyższa zmiana nie spowoduje wymiany gazomierzy. Szacunkową wartość przeliczenia m³ na kWh można sprawdzić korzystając ze wzoru:

  ilość gazu w m³xwspółczynnik konwersji=ilość energii w kWh

  Zgodnie z Taryfą dla Paliw Gazowych EWE energia sp. z o.o. zatwierdzoną i opublikowaną w dniu 2 czerwca 2014 r., nominalna wartość współczynnika konwersji wynosi:

  • dla gazu ziemnego wysokometanowego – 10,972 kWh/m³
  • dla gazu ziemnego zaazotowanego – 9,111 kWh/m³

  Zmiana jednostki rozliczeniowej nie spowoduje zmiany cen paliw gazowych dla klientów EWE.

  Jeśli są Państwo zainteresowani przeliczeniem m³ na kWh proszę kliknąć tutaj>>