EWE Constans – stałe zaliczki za gaz ziemny

Sprzedaż gazu ziemnego dla domów. Stałe zaliczki - EWE.pl

 • równe płatności przez cały rok
 • lepsze planowanie miesięcznych opłat
 • rozliczenie roczne (odczyt gazomierza raz w roku)

Lubisz planować i kontrolować swój domowy budżet?
Chcesz płacić stałe zaliczki za gaz ziemny przez cały rok?

EWE Constans jest właśnie dla Ciebie!

Jeżeli zużywasz niewielkie ilości gazu, np. tylko do przygotowywania posiłków lub podgrzewania wody, prawdopodobne Twoje roczne zapotrzebowanie na gaz nie będzie większe niż 8800 kWh. Twoje płatności za gaz w EWE Constans będą stałe przez cały rok. Co miesiąc będziesz płacić z góry ustaloną zaliczkę, a raz do roku nastąpi odczyt rzeczywistego zużycia i rozliczenie roczne oraz ustalenie zaliczek na przyszły rok.

Jeżeli zużywasz gaz do ogrzewania, przyrządzania posiłków i podgrzewania wody (roczne zużycie gazu ziemnego powyżej 8800 kWh) masz dwie możliwości rozliczenia się z nami. Pierwsza to stałe zaliczki przez cały rok i raz do roku rozliczenie. O drugiej możliwości – płatności za rzeczywiste miesięczne zużycie przeczytasz tutaj.

Niezależnie od Twojego rocznego zużycia gazu ziemnego możesz wybrać jeden z dwóch terminów płatności rachunków za gaz – na 1 albo 15 danego miesiąca.

Gaz ziemny to gwarancja wygody i komfortu w użytkowaniu.

Zostając Klientem EWE zyskujesz dostęp do elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Poprzez e-BOK masz dostęp do wielu informacji związanych z Twoim poborem paliwa gazowego – www.ebok.ewe.pl

Nad bezpieczeństwem i ciągłością dostaw gazowych poprzez nasze sieci czuwa Pogotowie gazowe 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Sieci, którymi dostarczamy gaz ziemny są regularnie kontrolowane, rozbudowywane i w razie potrzeby modernizowane.

Jeśli masz pytania, wątpliwości skontaktuj się z naszym Doradcą Klienta.

Podaj nam swój kod pocztowy i sprawdź jakie ceny możemy Ci zaoferować na wybrany produkt.

-

Wybierz miejscowość, dla której chcesz zobaczyć cennik:

Ustawiony kod pocztowy: 00-000. Zmień lub popraw kod pocztowy

 1. Przelicznik m³ na kWh i kWh na m³

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 23 czerwca 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. z 2013 r., poz. 820), od 1 sierpnia 2014 r. wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne zobowiązane są do rozliczeń z klientami w jednostkach energii (kWh).

  Taka jednostka rozliczeniowa ma przede wszystkim ułatwić porównanie cen gazu ziemnego z uwzględnieniem jego kaloryczności (ciepła spalania) z innymi nośnikami energii.

  Szacunkową wartość przeliczenia m³ na kWh można sprawdzić korzystając ze wzoru:

  ilość gazu w m³xwspółczynnik konwersji=ilość energii w kWh

  Nominalna wartość współczynnika konwersji wynosi:

  • dla gazu ziemnego wysokometanowego – 10,972 kWh/m³
  • dla gazu ziemnego zaazotowanego – 9,111 kWh/m³

  Jeśli są Państwo zainteresowani przeliczeniem m³ na kWh proszę kliknąć tutaj>>

 1. Poznaj zalety gazu ziemnego