EWE Symetria-płatności za rzeczywiste miesięczne zużycie gazu ziemnego

Sprzedaż gazu ziemnego dla domów - EWE.pl

 • płatności zgodne ze zużyciem gazu
 • samodzielny odczyt licznika
 • możliwość zmiany produktu raz do roku

Lubisz płacić za zużycie gazu w czasie rzeczywistym?
Nie lubisz rocznych rozliczeń?

EWE Symetria jest dedykowana właśnie dla Ciebie!

Dla Klientów zużywających powyżej 8800 kWh/rok mamy dwie możliwości rozliczenia za gaz ziemny.

Pierwsza opcja – możliwość płatności za rzeczywiste miesięczne zużycie gazu ziemnego przygotowana jest dla tych Klientów, którzy preferują opłaty w czasie rzeczywistym za realne zużycie gazu ziemnego. Latem zaliczki będą mniejsze, zimą większe, gdyż zużywasz gaz na ogrzewanie domu. Tutaj odczyty gazomierza są dokonywane przez Ciebie raz w miesiącu. Odczyt miesięczny gazomierza należy dokonać na koniec miesiąca i przesłać EWE do 10 dnia kolejnego miesiąca. Odczyt gazomierza można podać poprzez e-BOK, formularz odczytu - kliknij tutaj>> , telefonicznie, osobiście w Biurze Obsługi Klienta bądź listownie. Na podstawie Twojego odczytu EWE wystawi fakturę z 14-dniowym terminem płatności.

Na przykład: za pobór gazu w miesiącu maju należy przesłać stan gazomierza (odczyt dokonany na dzień 31.05) do EWE do dnia 10.06. W przeciwnym razie EWE oszacuje ilość pobranego gazu. Na podstawie przesłanego odczytu EWE wystawi fakturę z 14-dniowym terminem płatności.

Drugi rodzaj rozliczenia - stałe zaliczki przez okrągły rok – przeczytaj o EWE Constans

To Ty decydujesz czy chcesz być rozliczany co miesiąc za rzeczywiste zużycie gazu ziemnego, czy raz do roku. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale jeśli stwierdzisz, że wybrane przez Ciebie rozwiązanie nie do końca Ci odpowiada, możesz raz do roku dokonać bezpłatnej zmiany grupy taryfowej – wystarczy, że nas o tym poinformujesz na miesiąc przed rocznym rozliczeniem.

Zostając Klientem EWE zyskujesz dostęp do elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Poprzez e-BOK masz dostęp do wielu informacji związanych z Twoim poborem paliwa gazowego – www.ebok.ewe.pl

Nad bezpieczeństwem i ciągłością dostaw gazowych poprzez nasze sieci czuwa Pogotowie Gazowe 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Sieci, którymi dostarczamy gaz ziemny są regularnie kontrolowane, rozbudowywane i w razie potrzeby modernizowane.

Jeśli masz pytania, wątpliwości skontaktuj się z naszym Doradcą Klienta.

Podaj nam swój kod pocztowy i sprawdź jakie ceny możemy Ci zaoferować na wybrany produkt.

-

Wybierz miejscowość, dla której chcesz zobaczyć cennik:

Ustawiony kod pocztowy: 00-000. Zmień lub popraw kod pocztowy

 1. Przelicznik m³ na kWh i kWh na m³

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 23 czerwca 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. z 2013 r., poz. 820), od 1 sierpnia 2014 r. wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne zobowiązane są do rozliczeń z klientami w jednostkach energii (kWh).

  Taka jednostka rozliczeniowa ma przede wszystkim ułatwić porównanie cen gazu ziemnego z uwzględnieniem jego kaloryczności (ciepła spalania) z innymi nośnikami energii.

  Szacunkową wartość przeliczenia m³ na kWh można sprawdzić korzystając ze wzoru:

  ilość gazu w m³xwspółczynnik konwersji=ilość energii w kWh

  Nominalna wartość współczynnika konwersji wynosi:

  • dla gazu ziemnego wysokometanowego – 10,972 kWh/m³
  • dla gazu ziemnego zaazotowanego – 9,111 kWh/m³

  Jeśli są Państwo zainteresowani przeliczeniem m³ na kWh proszę kliknąć tutaj>>

 1. Poznaj zalety gazu ziemnego