Gala Jubileuszowa z okazji 20-lecia EWE w Polsce!

27 listopada br. przed Pałacem w Trzebiechowie (woj. lubuskie) odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 20-lecia działalności EWE w Polsce.

Trzebiechów to 50 gmina, którą w gaz ziemny zaopatruje EWE, dlatego w trakcie uroczystości Wójt Gminy, Izabella Staszak wraz z Dariuszem Brzozowskim, Prezesem Zarządu EWE, odpalili symbolicznie Pierwszy Płomień Gazu w gminie. 

W jubileuszowym wydarzeniu wzięło wielu znamienitych gości - włodarze gmin, do których EWE dostarcza gaz ziemny, prezesi i przedstawiciele klientów i firm, z którymi EWE współpracuje oraz firm z branży energetycznej. Uroczystość prowadził Bartek Jędrzejak, a wspólne świętowanie umilił gościom występ Grzegorza Turnaua. 

Prezes Zarządu EWE, Dariusz Brzozowski podczas symbolicznego odpalenia pierwszego płomienia gazu ziemnego powiedział: „To dla nas bardzo ważne wydarzenie, bo Trzebiechów jest 50 gminą w Polsce, do której dostarczamy gaz ziemny. Cieszy nas to niezmiernie i napędza do dalszego działania”.
Natomiast Wójt Gminy Trzebiechów Izabella Staszak podkreśliła: „To dla nas historyczna chwila. Dzięki temu, że mamy gaz ziemny gmina może się rozwijać i jest bardziej atrakcyjna dla nowych inwestorów. Nie zapominajmy również o tym, że jest to bardzo ważny element naszej walki o czyste powietrze dla mieszkańców”.

Prezes Zarządu EWE, Daniel Waschow podczas spotkania powiedział: „Wzrasta znaczenie gazu ziemnego jako nośnika energetycznego. Wspólnie z naszymi partnerami chcemy kształtować rozwój gospodarczy naszego regionu: pewnie, ekonomicznie i ekologicznie. Dziękuję wszystkim: pracownikom, partnerom w polityce i biznesie oraz klientom, którzy nam zaufali i wspierali nas przez 20 lat.

Z kolei Michael Heidkamp, Prezes Zarządu EWE AG w Niemczech obecny na uroczystości dodał: „Zrównoważony rozwój i ekonomia ekologiczna łączą nas z naszymi klientami, naszym regionem i naszymi dwoma krajami”.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tej jubileuszowej uroczystości!

  • Symboliczne odpalenie pierwszego płomienia_1

  • Symboliczne odpalenie pierwszego płomienia_2

  • Symboliczne odpalenie pierwszego płomienia_3

  • Gala Jubileuszowa_1

  • Gala Jubileuszowa_2

  • Gala Jubileuszowa_3

  • Gala Jubileuszowa_4

  • Gala Jubileuszowa_5