Informacje o firmie

EWE to firma multienergetyczna z 25 letnim doświadczeniem. Wykorzystując doświadczenie i wiedzę zdobytą w tym okresie spółka EWE osiągnęła solidną pozycję rynkową i należy aktualnie do czołówki specjalistów w sprzedaży i optymalizacji wykorzystania nowoczesnych źródeł energii – gazu ziemnego i energii elektrycznej.

 1. Przedmiot działalności

  Energia od A do Z
  Przedmiot działalności EWE obejmuje 7 obszarów, dzięki którym odbiorcy uzyskują dostęp do pełnego wachlarza potrzebnych im usług z zakresu gazu ziemnego, energii elektrycznej, odkupu nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej, kogeneracji, dostaw ciepła, doradztwa energetycznego oraz telekomunikacji.

  Dostawa i sprzedaż gazu ziemnego
  Od 25 lat EWE dostarcza gaz ziemny do celów grzewczych i produkcyjnych, zarówno do klientów indywidualnych (gospodarstwa domowe) jak i firm (produkcja, usługi). Oferta EWE obejmuje przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej oraz dystrybucję paliwa gazowego – 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

  EWE posiada własne gazociągi w 53 gminach w 7 województwach. W przypadku klientów firmowych obszar zaopatrywania stale rośnie i wykracza również poza zasięg własnych sieci gazowych. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z Klientami dało EWE solidną pozycję na rynku dostawców energii w regionie, w którym działamy oraz rzetelne podstawy do pozyskiwania kolejnych odbiorców poza zasięgiem aktualnego obszaru działania, na terenie całego kraju.

  Energia elektryczna
  EWE jest aktywnym uczestnikiem rynku energii w Polsce. Szybko reaguje na zachodzące zmiany i dopasowuje się do nowych wyzwań. Posiadamy w portfolio swoich produktów również sprzedaż energii elektrycznej dla klientów biznesowych: od małych jednoosobowych działalności gospodarczych, przez firmy usługowe i handlowe, aż po dużych odbiorców przemysłowych. Energia elektryczna oferowana jest na korzystnych warunkach, a EWE przejmuje na siebie procedurę zmiany sprzedawcy.

  Odkup nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej
  EWE posiada również rozwiązanie dla Klientów Biznesowych z instalacją fotowoltaiczną, którzy produkują nadwyżki energii. W ramach tej oferty Klienci mogą odsprzedać EWE wyprodukowaną nadwyżkę według wybranej formuły cenowej i czerpać z tego tytułu dodatkowe zyski.

  Kogeneracja
  Dla Klientów biznesowych EWE oferuje rozwiązania z zastosowaniem kogeneracji, czyli jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w jednym procesie technologicznym. Jest to efektywny sposób wykorzystania energii pochodzącej z paliwa gazowego, który pozwala obniżyć koszty jej pozyskania w firmie. Jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła podnosi efektywność energetyczną, co wspiera ochronę środowiska naturalnego.

  Dostawa ciepła
  W ramach produktu Ciepło zapewniamy budowę i utrzymanie kotłowni oraz instalacji ciepłowniczej zasilanej gazem ziemnym. Dzięki dostawom ciepła ułatwiamy przejście na ogrzewanie czystym źródłem energii, na przystępnych warunkach – bez kredytów bankowych i dofinansowań, rolę inwestora przyjmuje na siebie EWE.

  Doradztwo energetyczne
  Dzięki usługom doradztwa energetycznego zwiększamy świadomość odbiorców w zakresie efektywnego zarządzania energią i tworzymy konkretne rozwiązania, optymalizujące zużycie energii i jej wykorzystanie. Profesjonalna analiza i fachowe usługi doradcze pozwalają nam wspierać Klientów w racjonalnym gospodarowaniu energią w przedsiębiorstwie.

  Telekomunikacja - usługi TK
  Działalność EWE w zakresie telekomunikacji to wsparcie dla lokalnych dostawców Internetu i telefonii. Nasza oferta w tym zakresie obejmuje wynajem łączy światłowodowych na potrzeby przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Dzięki temu firmy świadczące usługi telekomunikacyjne mogą funkcjonować bez potrzeby inwestowania we własną infrastrukturę do przesyłu danych.

 2. Obszar działania

  EWE działa na terenie całego kraju oferując gaz ziemny oraz energię elektryczną dla klientów biznesowych.

  Posiadamy również własne sieci gazowe w 7 województwach (lubuskim, dolnośląskim, lubelskim, świętokrzyskim, opolskim, łódzkim oraz śląskim), którymi dostarcza gaz do klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

  Sprawdź obszar zaopatrywania w gaz ziemny - kliknij w mapę

 3. Władze spółki

  Krzysztof Noga
  Prezes EWE Polska sp. z o.o.
  Prezes EWE energia sp. z o.o.

  Od 2018 roku związany z EWE. Pełniąc funkcję członka zarządu EWE Polska odpowiadał za stronę komercyjną działalności niemieckiego koncernu EWE w Polsce. Od 2023 r. Prezes Zarządu w spółkach EWE energia i EWE Polska. W latach 2011-2018 pełnił funkcję prezesa zarządu Duon Marketing and Trading S.A. gdzie zajmował się obszarami handlowymi. Wcześniej odpowiadał za integracje spółek handlowych podczas tworzenia PGE S.A. Ma także w swoim dorobku budowy od podstaw wielu organizacji tradingowych i sprzedażowych m.in. dla PGNiG Energia i Energa. Całe życie zawodowe związany jest z energetyką. Zaczynał jako Dyżurny Inżynier Ruchu w Elektrowni Szczytowo-Pompowej w Dychowie. Jest członkiem założycielem Towarzystwa Obrotu Energią.

  Absolwent Wydziału Elektrycznego Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze oraz MBA walidowanego przez Erasmus Rotterdam. 


  Dariusz Brzozowski - Prezes EWE energia sp. z o.o.

   Dariusz Brzozowski
  Prezes EWE energia sp. z o.o.

  Od ponad 20 lat związany z EWE. W zarządzie EWE energia odpowiada za rozwój i eksploatację sieci gazowych oraz obszar usług dystrybucyjnych i regulacji. Pełni też szereg funkcji w organizacjach samorządu gospodarczego i związkach pracodawców. Jest m.in. wiceprezesem Zarządu Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki zrzeszonej w Konfederacji Lewiatan, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Izbie Gospodarczej Gazownictwa, wiceprzewodniczącym Rady Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej.

  Absolwent Wydziału Budownictwa Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ukończył studia podyplomowe z Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz studium Menadżerskie przy WIFI (Wirtschaftsförderungsinstitut) w Wiedniu. 

  Agnieszka Bielewicz
  Członek Zarządu EWE Polska sp. z o.o.

  Z EWE i branżą energetyczną związana od 11 lat. Dotychczas pełniła funkcję dyrektora finansowego w EWE. W latach 2017-2019 pełniła funkcję kontrolera finansowego międzynarodowej grupy SECO/WARWIC S.A. Wcześniej blisko dziesięć lat na stanowisku specjalisty ds. controllingu w Rockwool Sp. z o.o.

  Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończyła również studia podyplomowe z obszaru controllingu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. 

 4. Historia

  EWE w Polsce – rozwój działalności:

  2024

  • jubileusz 25-lecia działalności EWE w Polsce

  2023

  • wyróżnienie dla EWE w rankingu Diamenty Forbes 2023, za najszybsze zwiększenie swojej wartości w ciągu ostatnich 5 lat działalności, wśród polskich przedsiębiorstw
  • gazyfikacja 53 gminy – Bobrowice w woj. lubuskim

  2022

  • gazyfikacja 52 gminy – Popów w woj. śląskim
  • przyznanie EWE Certyfikatu Lubuskiego Lidera Biznesu, przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową

  2021

  • wyróżnienie dla EWE w zestawieniu Najlepszych Pracodawców Roku 2021
  • wyróżnienie dla EWE w rankingu Gazele Biznesu 2021, dla najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP, sporządzanego przez dziennik Puls Biznesu

  2020

  • gazyfikacja 51 gminy – Skomlin w woj. łódzkim

  2019

  • gazyfikacja 50 gminy – Trzebiechów w woj. lubuskim
  • jubileusz 20-lecia działalności EWE

  2018

  • przyznanie EWE tytułu Brylantu Polskiej Gospodarki
  • zawarcie umowy na realizację projektu pn. „Modernizacja gazociągu dystrybucyjnego Kaźmierzów – Jerzmanowa oraz budowa sieci gazowej dystrybucyjnej na obszarach dotychczas niezgazyfikowanych w gminie Jerzmanowa”, przy dofinansowaniu ze środków UE

  2017

  • przyznanie EWE Polskiej Nagrody Innowacyjności

  2016

  • wyróżnienie dla EWE – Złota Siódemka Branży Energetycznej w kategorii Dostawca Gazu i Prądu, za innowacyjność i najlepszą jakość produktów oraz rozwiązań energooszczędnych
  • nagroda dla EWE – Certyfikat i Godło Jakości QI w kategorii usługi najwyższej jakości

  2015

  • rozpoczęcie sprzedaży gazu ziemnego na terenie całej Polski
  • wyróżnienie Ministra Gospodarki

  2014

  • rozpoczęcie sprzedaży energii elektrycznej
  • obszar zaopatrywania w gaz ziemny obejmuje 49 gmin

  2012

  • nadanie EWE Certyfikatu Wiarygodności Biznesowej
  • nagroda dla EWE – Srebrne Godło Jakości QI w kategorii serwis/obsługa Klienta

  2011

  • rozpoczęcie realizacji projektu pn. „Gazyfikacja gmin powiatu wieluńskiego i pajęczańskiego” ze współudziałem środków UE, który został zakończony w 2015 r.
  • rozszerzenie portfolio produktów o doradztwo energetyczne i usługi dostawy ciepła

  2008

  • zmiana nazwy z MOW na EWE energia

  2006

  • zakup spółki ZPiUT – rozszerzenie obszaru działalności o teren południowo-wschodniej i centralnej Polski
  • obszar zaopatrywania w gaz ziemny obejmuje 27 gmin

  2001

  • wykonanie przecisku pod Odrą
  • otrzymanie koncesji na import gazu ziemnego oraz rozpoczęcie importu gazu z terenu Niemiec

  1999

  • powstanie Media Odra Warta w Międzyrzeczu z udziałem Związku Międzygminnego „Odra Warta“
  • otrzymanie koncesji na sprzedaż oraz dystrybucję gazu ziemnego

  1998

  • powstanie EWE Polska w Poznaniu
  • powstanie BTC w Poznaniu (pierwotnie pod nazwą ZTS)

 5. Struktura

  Na polskim rynku w skład Grupy EWE wchodzą spółki wyspecjalizowane w najbardziej innowacyjnych
  i rozwojowych branżach: energetyce i telekomunikacji.

  Grupę EWE w Polsce tworzą:

  • EWE Polska - sprzedawca gazu ziemnego oraz dostawca usług telekomunikacyjnych (dzierżawa włókien światłowodowych) i rozwiązań kogeneracyjnych
  • EWE energia - sprzedawca rozwiązań energetycznych (gazu ziemnego, energii elektrycznej, doradztwa energetycznego i ciepła)
  • BTC Software Systems - dostawca rozwiązań informatycznych dla biznesu (integracja systemów i doradztwo IT)
 6. EWE na świecie

  EWE AG - doświadczenie, z którego warto czerpać
  EWE działa na rynku niemieckim już od ponad 90 lat - jako innowacyjny dostawca usług w zakresie energii, telekomunikacji oraz technologii IT. EWE AG zaufało ponad 2,8 mln klientów.
  EWE posiada w Niemczech własne magazyny gazu, pozwalające przechować ponad 2 miliardy m³ gazu ziemnego. Dzięki nim jest w stanie zagwarantować ciągłość dostaw i atrakcyjne warunki cenowe. Spółka posiada również sieć własnych stacji CNG umożliwiających tankowanie gazu ziemnego do samochodów.

  EWE AG - kształtowanie przyszłości
  EWE AG od początku związana jest z energią. Przez lata grupa EWE rozszerzała obszary swoich zainteresowań - od produkcji i dystrybucji energii elektrycznej, poprzez dystrybucję gazu ziemnego, telekomunikację, technikę informacji i inne specjalistyczne usługi. Dzięki ścisłej współpracy z ośrodkami akademickimi, instytucjami naukowymi i wychodzeniu naprzeciw potrzebom lokalnych społeczności, historia EWE to żywy przykład realizacji hasła firmy:

  „Nie czekamy bezczynnie na przyszłość. My ją kształtujemy”

  Poznaj nas lepiej
  Aby dowiedzieć się więcej o działalności spółek grupy EWE - zapraszamy na strony EWE:

 7. Wyróżnienia

 8. Firma z potencjałem

  Wieloletnie doświadczenie, posiadane zasoby, profesjonalizm i wysoka jakość obsługi umożliwiają dynamiczny rozwój EWE zarówno pod względem terytorialnym jak i produktowym.

  Mamy podstawy, które dają pewność!

  Postaw na dedykowaną ofertę, stabilizację i bezpieczeństwo - dołącz do grona naszych Klientów!