Jak podpisać umowę w formie elektronicznej?

W EWE możesz podpisać umowę bez wychodzenia z domu dzięki Autenti – bezpiecznej platformie, która gwarantuje pełną zgodność z obowiązującymi przepisami prawa. Podpisane elektronicznie dokumenty mają taką samą ważność prawną, jak tradycyjne dokumenty papierowe.

Zobacz, jak w 3 krokach możesz podpisać umowę w formie elektronicznej z EWE!

Pierwszy krok


Sprawdź pocztę e-mail/skrzynkę odbiorczą  

Na adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem do umowy. Nadawcą maila będzie platforma Autenti (noreply@mail.autenti.com) za pośrednictwem której EWE przeprowadzi proces zawarcia umowy.* 

* Czasami zdarza się, że mail nie trafia do folderu głównego, dlatego sprawdź także folder oferty oraz spam. 

Otwórz umowę EWE i zapoznaj się z jej treścią 

Otwórz wiadomość e-mail od Autenti i znajdź przycisk lub link prowadzący do umowy. Aby zapoznać się z jej treścią, kliknij przycisk „Wyślij kod SMS” i wpisz 6 cyfrowy kod weryfikacyjny, który otrzymasz SMS-em. 

Zapoznaj się z treścią umowy EWE. 


Podpisz umowę 

Zaznacz oświadczenie, że znasz i akceptujesz treść umowy wraz z załącznikami i kliknij przycisk „Podpisz”. Po wpisaniu drugiego kodu weryfikacyjnego z SMS umowa będzie przez Ciebie podpisana. Następnie umowa trafia do podpisu przez EWE.

Po podpisaniu przez obie strony umowa zostanie wysłana do Ciebie na e-mail. Nadawcą wiadomości będzie ponownie platforma Autenti (noreply@mail.autenti.com). W wiadomości znajdziesz umowę z certyfikatem podpisów – to potwierdzenie złożenia podpisów przez obie strony.Umowa zawierana online - co warto wiedzieć?Podpisanie umowy w formie elektronicznej ma wiele korzyści, które przyspieszają proces i ułatwiają zarządzanie dokumentami.

Zalety podpisywania w formie elektronicznej:

  • Wygoda i oszczędność czasu – bez konieczności wychodzenia z domu. Nie trzeba też oczekiwać na przesyłkę pocztową.
  • Szybkość – szybszy niż tradycyjna metoda, nawet w kilka minut!
  • Bezpieczeństwo – zaawansowane technologie, m.in. kody weryfikacyjne, szyfrowanie danych i zabezpieczenia przed fałszerstwem to gwarancja, że umowa jest wiarygodna i chroniona.
  • Ekologia – nie zwiększamy śladu węglowego, nie marnujemy papieru, nie emitujemy CO2, który generuje się podczas transportu przesyłki.