Lepsze warunki na prąd do firmy… znajdziesz u swojego dostawcy gazu!

Coraz więcej firm rozważa zmianę sprzedawcy energii na bardziej korzystnego finansowo. Ale wybór nie jest prosty, bo na polskim rynku jest już kilkaset firm, które sprzedają prąd. Praktycznie wszystkie kuszą niższymi kosztami energii, ale o wielu słyszysz dopiero pierwszy raz. A dla każdej firmy - dostawca prądu a raczej sam prąd - jest o tyle ważny że od ciągłości dostawy prądu zależy np. ciągłość produkcji.

Którego zatem sprzedawcę wybrać i czym się kierować? A może w ogóle nie zmieniać dostawcy, mimo, że wiemy że prawdopodobnie nie mamy zbyt dobrych warunków i przepłacamy? Odpowiedź jest prosta: zamiast szukać daleko, można  wybrać sprawdzonego dostawcę energii. W naszej okolicy jednym z najczęściej wybieranych firm sprzedających prąd jest EWE – czyli znany w regionie dostawca gazu ziemnego. Przyjrzymy się mu bliżej.

Zanim wybierzesz nowego dostawcę – sprawdź liczby

Zanim wybierzemy nowego dostawcę prądu, sprawdźmy kto to taki? Dobry dostawca nie ma nic do ukrycia, wręcz przeciwnie – możemy znaleźć rzetelne informacje o jego osiągnięciach. Przybliżmy sobie, kim jest EWE. To spółka wchodząca w skład międzynarodowej grupy EWE AG, obecna w Polsce od ponad 17 lat. Od tego czasu – jako regionalny dostawca gazu ziemnego - dostarcza gaz do klientów, którzy nie mieli możliwości odbioru tego paliwa, budując sieci gazowe tam, gdzie ich nie było. Od ubiegłego roku sprzedaje także gaz na terenie całej Polski, oferując to paliwo na lepszych warunkach niż dotychczasowy monopolista. Ma ponad 1600 km własnych sieci gazowych (terytorialnie obejmują 49 gmin, w 6 województwach), czyli po prostu: mamy w naszym regionie prawdziwego eksperta od gazu. Ale nie każdy wie, że EWE to także sprzedawca prądu. Dlaczego warto to wiedzieć? Bo możemy mieć jednego dostawcę dwóch źródeł energii, a to oznacza sprawniejszą obsługę, lepszy kontakt, lepsze partnerskie warunki i przede wszystkim większe oszczędności – czyli zysk.

Kwestia, ile tego zysku będzie? To zależy od tego, jak bardzo niekorzystną ofertę mieliśmy wcześniej – wyjaśnia Jakub Zastawny, Dyrektor Działu Sprzedaży firmy EWE. W wielu przypadkach przedsiębiorca może zaoszczędzić nawet 25% opłat za prąd. A jeśli dodamy, że to łatwo zarobione pieniądze, bo wystarczy tylko podpis na umowie – szkoda nie skorzystać – dodaje.

Oczekuj od sprzedawcy więcej niż tylko sprzedaży

Jasne, że nowy sprzedawca prądu powinien nam zaoferować prąd w lepszej cenie. Ale profesjonalizm i doświadczenie firmy najlepiej sprawdzić po tym, co jeszcze może nam zaoferować. Co nam oferuje EWE? Okazuje się, że rola i ambicje firmy mocno wykraczają poza samą dostawę gazu czy sprzedaż prądu. Jako doświadczeni specjaliści świadczą usługi doradztwa energetycznego, pomagają firmom efektywniej zarządzać energią.

Wyróżniają się także europejskimi, wysokimi standardami obsługi Klienta – nie może być inaczej, skoro to spółka koncernu EWE, zaliczanego do pierwszej piątki największych graczy na rynku niemieckim. Taka pozycja zobowiązuje.

Daje to efekty co widać w referencjach firm, które już wybrały EWE. Są tam opinie zarówno wielkich, znanych producentów jak i małych kilkuosobowych przedsiębiorstw. A może się tych referencji pojawić wkrótce jeszcze więcej, bo EWE radzi sobie coraz lepiej ze zdobywaniem nowych klientów. Jak wynika z wyliczeń własnych, w najlepszym do tej pory miesiącu – maju 2016, co 6 firma w Polsce zmieniająca sprzedawcę prądu wybrała właśnie EWE. A na rynku, na którym walczy o klienta kilkaset konkurentów, to bardzo dobry wynik.

Daj się wyręczyć – czyli wykorzystaj doradcę

Jeśli tak blisko mamy tak dobrego i zaufanego dostawcę gazu i prądu, to dlaczego nadal się wahamy? Przedsiębiorcy nie są przekonani do zmiany sprzedawcy prądu, bo myślą, że to zbyt wiele formalności i że wiele na tym nie zyskają, więc szkoda zawracać sobie głowę. A jak jest naprawdę? To mit. Zmiana sprzedawcy prądu jest szybka, prosta i można jej dokonać wielokrotnie bez żadnych obaw – dodaje Zastawny.
Warto to sprawdzić, bo praktycznie bez wysiłku, po jednym telefonie do doradcy takiej firmy jak EWE, możemy mieć nową, lepszą umowę. Bo to nie my, a nowy sprzedawca wszystkim się zajmuje. My możemy spokojnie zająć się swoim biznesem i cieszyć się niższymi rachunkami za gaz i prąd.

Źródło: Gazeta Lubuska