Największe centrum logistyczne w rejonie Świebodzina przyłączyło się do sieci gazowej EWE

Już za kilka dni EWE będzie zaopatrywać w gaz nowopowstałe centrum logistyczne w Świebodzinie.

Nowe inwestycje wymagają m.in. wzmacniania infrastruktury energetycznej. Zarówno po to, by sprostać oczekiwaniom nowych inwestorów, jak i istniejących przedsiębiorstw, które intensyfikują działania w zakresie efektywnego przetwarzania energii oraz ograniczania śladu węglowego.

Mimo złożoności projektu inwestycja kończy się terminowo, nie przekraczając założonego budżetu. Realizacja przyłącza to kolejny krok zwiększający atrakcyjność inwestycyjną w tej okolicy.

Z nowej infrastruktury już od początku roku będą korzystać firmy, które zdecydowały się na inwestycje w regionie Świebodzina.

Największym odbiorcą na tym odcinku będzie jedno z kluczowych centrów logistycznych w tym rejonie Polski. Dostawę gazu planujemy rozpocząć w grudniu br. – mówi Marek Szymoniak, Dyrektor Działu Dystrybucji i Obrotu Sieciowego Gazem.

To ważny projekt dający szansę na rozwój gminy, ale też EWE, która pozyskując kolejnych dużych odbiorców, może w przyszłości obniżyć stawki dystrybucyjne. Gaz ziemny dla mieszkańców to komfort, bezpieczeństwo użytkowania oraz poprawa efektywności energetycznej.

Coraz częściej nowe przyłącza to także świadoma decyzja obniżania emisyjności i ujemnego wpływu na środowisko naturalne w zakresie ogrzewania.