Nowoczesna i ekologiczna kotłownia w Torzymiu!

W piątek, 30 października 2020 r. została oficjalnie przekazana do eksploatacji kotłownia gazowa w Spółdzielni Mieszkaniowej w Torzymiu. Dzięki modernizacji przeprowadzonej przez EWE powstała nowoczesna i ekologiczna kotłownia zasilana gazem ziemnym.
„Na koniec maja br. podpisaliśmy umowę z Zarządem Spółdzielni. Po tym terminie rozpoczęły się prace projektowe i budowlane, których efektem jest nowoczesna kotłownia gazowa o mocy 700 kW” – mówi Ryszard Stefański, Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorstwa w EWE.

Prace nad kotłownią objęły: prace projektowe, wykonanie przyłącza gazowego do budynku, prace budowlane wewnątrz pomieszczenia kotłowni (tj. wydzielenie pomieszczenia kotłowni gazowej i wstawienie drzwi ognioodpornych), prace adaptacyjne wewnątrz i montaż technologii gazowej.

„Wybraliśmy ofertę firmy EWE z kilku powodów. Po pierwsze była najkorzystniejsza finansowo spośród złożonych ofert. Po drugie sposób finansowania inwestycji nie wymagał zaciągania natychmiastowego kredytu przez Spółdzielnię, a spłata inwestycji rozłożona jest na dostatecznie długi okres, co nie zachwieje płynności finansowej spółdzielni. Po trzecie i najważniejsze - termin realizacji inwestycji był mega krótki, zwłaszcza w dobie pandemii” - mówi Stanisław Sawicki, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Torzymiu i dodaje: „Pierwsze uruchomienie kotłowni gazowej, z której ciepło popłynęło do wszystkich 118 mieszkań na naszym osiedlu, odbyło się jeszcze przed datą rozpoczęcia oficjalnego sezonu grzewczego.”

Produkt EWE Ciepło jest kierowany do firm, instytucji, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, które chcą korzystać z ciepła nie inwestując w nową kotłownię. To kompleksowa oferta, w której EWE dostarcza gaz ziemny do ogrzewania, a także buduje i eksploatuje kotłownię. Moc budowanej kotłowni jest dobiera na precyzyjnie do potrzeb danego obiektu lub zespołu obiektów.

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

  • Kotłownia w Torzymiu_1

  • Kotłownia w Torzymiu_2

  • Kotłownia w Torzymiu_3