Oszczędności i nie tylko. Warto kupować prąd od EWE

Firma EWE to już uznana marka na terenie powiatów wieluńskiego i pajęczańskiego, gdzie dostarcza gaz ziemny od wielu lat, obecnie do ponad 600 firm i gospodarstw domowych. Ale nie tylko błękitne paliwo jest mocną stroną oferty spółki. To także profesjonalny sprzedawca energii elektrycznej, z którego usług korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Oni już przekonali się, że warto zaufać EWE. Teraz czas na Ciebie!

Rynek energii elektrycznej jest w Polsce otwarty i konkurencyjny, a podstawowym prawem każdego odbiorcy prądu jest możliwość zmiany jego sprzedawcy. Nawet jeśli przedsiębiorca już dokonał zmiany, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to ponownie. Wybór innego sprzedawcy nie oznacza zmiany dystrybutora energii, który jest odpowiedzialny za jakość i ciągłość dostaw, eksploatację sieci, konserwację, bieżące naprawy i remonty, czy wreszcie rozbudowę sieci elektroenergetycznej. W tym miejscu rodzi się zasadnicze pytanie: skoro źródło prądu pozostaje takie samo, w jakim celu cokolwiek zmieniać? Co takiego oferuje spółka EWE, że warto się z nią związać?

Zmiana sprzedawcy energii otwiera drogę do optymalizacji kosztów funkcjonowania firmy. Jednak korzyści związane z podpisaniem umowy z EWE nie sprowadzają się tylko do niższych rachunków za prąd. Czyż nie jest wygodniej, kiedy sprzedażą zarówno gazu ziemnego, jak i energii elektrycznej, strategicznych mediów dla przedsiębiorstwa, zajmuje się jeden podmiot? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna, a takie właśnie możliwości stwarza swoim klientom EWE.

Przedsiębiorcy bardzo chwalą sobie zmianę sprzedawcy energii elektrycznej na EWE. Solidny, wiarygodny, profesjonalny partner, wykwalifikowana kadra, fachowa obsługa – tak o spółce wypowiadają się partnerzy biznesowi, którzy już zaufali EWE. Jedną z podstawowych zasad, której spółka od początku pozostaje wierna, to przejrzyste i bardzo proste warunki współpracy. EWE oferuje umowy bez zapisów powodujących problemy dla klientów. Nabywca energii wie, na co się decyduje i może być pewny, że – mówiąc obrazowo – zasady nie zmienią się w trakcie gry.
- Nasze wieloletnie doświadczenia na rynku niemieckim bardzo pomagają w przygotowaniu umów oczekiwanych przez klientów – podkreśla Jakub Zastawny, Dyrektor Działu Sprzedaży EWE. Spółka oferuje elastyczne warunki sprzedaży energii elektrycznej, dopasowane do indywidualnego zapotrzebowania klienta. Spodziewane oszczędności są już znane w momencie podpisywania umowy. Firma daje gwarancję ceny przez okres nawet czterech lat.

Zmiana dostawcy energii elektrycznej jest w Polsce, w tym również w naszym regionie, coraz powszechniejszym zjawiskiem. Potwierdzeniem tego są dane Urzędu Regulacji Energetyki. Wyniki ostatniego monitoringu prowadzonego przez URE wskazują na dalszy wzrost liczby zmian sprzedawcy prądu wśród odbiorców przemysłowych (grupy taryfowe A, B, C). Tylko w czerwcu br. na taki ruch zdecydowało się w Polsce 549 odbiorców przemysłowych. Ogółem liczba zmian w grupach taryfowych A, B i C od momentu uwolnienia rynku energii w 2007 r. przekroczyła już 170 tysięcy. Jeszcze na koniec pierwszego półrocza 2015 r. było to niecałe 145 tys., natomiast dwa lata temu - ponad 113 tys.

Zmiana sprzedawcy energii może wydawać się skomplikowana, ale to tylko pozory. W praktyce nie trzeba martwić się o formalności, bo wszystkim zajmuje się doradca klienta EWE. Jeśli jednak klient sam chce przejść przez procedurę zmiany sprzedawcy energii, również ma taką możliwość. Nie ponosi żadnego ryzyka, ponieważ cała procedura jest prawnie uregulowana i musi się odbyć według ustalonych zasad, które zostały stworzone przez URE.

Rozmowa z Jakubem Zastawnym, Dyrektorem Działu Sprzedaży firmy EWE energia sp. z o.o.

Jak wygląda procedura zmiany sprzedawcy energii dla przedsiębiorstw i czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami?

Procedura zmiany sprzedawcy dla klienta jest bardzo prosta. Klient podpisuje umowę z nowym sprzedawcą i nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. W firmie EWE nie musi również w ogóle zajmować się dokumentami związanymi ze zmianą, wszystkie działania i czynności są dokonywane przez pracowników EWE. Jednym z zadań wybranego sprzedawcy jest sprawdzenie czy umowa, którą klient obecnie posiada może zostać skutecznie wypowiedziana. Klient podpisuje tylko pełnomocnictwo dla naszej firmy i nie martwi się już więcej tym procesem. Uważam, że to bardzo wygodne, a przede wszystkim bezpieczne dla klienta.

Firma odcięta od prądu może ponieść niemałe straty. Czy istnieje możliwość, że przy zmianie sprzedawcy energii elektrycznej, może wystąpić przerwa w jej dostawie?

Przy dokonywaniu zmiany sprzedawcy nie ma możliwości, że dostawy będą przerwane. Zmiana sprzedawcy odnosi się do sytuacji, gdzie zmienia się firma sprzedająca prąd, a firma dostarczająca prąd pozostaje bez zmian. Co najważniejsze właściciel sieci zawsze będzie ten sam i nie można go zmienić. Tak więc proces zmiany sprzedawcy nie może być przyczyną wstrzymania dostaw prądu. Klient jest całkowicie bezpieczny w tym zakresie.

Czym charakteryzuje się oferta EWE? Co ją wyróżnia spośród innych?

EWE od kilkudziesięciu lat jest sprzedawcą prądu w Niemczech, jednocześnie posiadamy ponad 17 letnie doświadczenie w obsłudze polskich klientów. Te lata niosą za sobą ogromne doświadczenie i wiedzę o potrzebach klienta i jego oczekiwaniach. Nasza oferta przede wszystkim jest prosta i transparentna. EWE proponuje umowy oparte na prostych i logicznych zasadach. Staramy się, aby cena również była jak najlepsza dla naszych klientów.  EWE jest firmą, która zawsze dotrzymuje danego słowa i absolutnie nie zmienia zapisów czy ustaleń umowy w trakcie jej trwania. My wypełniamy warunki umowy zawsze zgodnie z ustaleniami. Dla EWE jest to podstawowa zasada działania. Nikt z nas przecież nie lubi kiedy ustalenia zapisane w umowie ulegają zmianie, bo wtedy tracimy zaufanie do drugiej strony. Właśnie to zaufanie klienta do naszej firmy jest jednym z kluczowych celów, które EWE stara się osiągać. EWE oferuje warunki sprzedaży energii elektrycznej dopasowane do wielkości firmy. Dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą sobie zapewnić stałe koszty prądu w wyznaczonym przez siebie okresie, rekomendowany jest EWE Cenobezpiecznik. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 25 procent! Z myślą o firmach, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na energię, stworzono ofertę EWE Cenoreduktor. Dzięki możliwości indywidualnej negocjacji cen, firmy uzyskują realny wpływ na wysokość rachunków za energię elektryczną, a tym samym mogą optymalizować koszty wykonywanych przez siebie usług czy też wytwarzanych produktów. Tutaj również EWE gwarantuje niezmienność cen energii przez cały okres trwania umowy.

Źródło: Dziennik Łódzki