Energia elektryczna – EWE Giełda

Energia elektryczna - EWE giełda

 • elastyczne rozwiązania
 • minimalizacja ryzyka
 • efektywne zarządzanie wydatkami
 • zawarcie umowy online

Efektywnie zarządzaj ryzykiem cenowym zakupu energii elektrycznej!

Szeroka paleta produktów odpowiadających strukturze i kontraktom dostępnym na Towarowej Giełdzie Energii. Na podstawie bieżących notowań na giełdzie możesz pokryć swoje zapotrzebowanie na energię w optymalny sposób, korzystając z cech produktów terminowych oraz rynku SPOT minimalizując koszty.

Elastyczne rozwiązania
Minimalizacja ryzyka
Efektywne zarządzanie wydatkami
- pełna swoboda wyboru produktu, dzięki któremu dokonasz zakupu swojego wolumenu
- aktywne zarządzanie swoim portfelem zakupowym
- kształtowanie ceny w trakcie okresu dostaw
- możliwość kontraktacji przez cały okres obowiązywania umowy
- większa dywersyfikacja ryzyka dzięki wykorzystaniu szerokiej palety produktów giełdowych (roczne, kwartalne, miesięczne, sezonowe)- zabezpieczenie części lub całości wolumenu w oparciu o rynek SPOT
- sam decydujesz o momencie zakupu

 

Opcje dodatkowe, które możesz dołączyć do produktu EWE Giełda:

Górny limit cenowyDolny limit cenowyStop Loss (stop strata)
To rozwiązanie dla Twojej firmy, w którym określasz cenę maksymalną, po której osiągnięciu EWE dokonuje zakupu 100% energii elektrycznej, dostosowując się do Twoich wymagań.W tym modelu określasz cenę minimalną, dzięki której my dokonujemy za Ciebie zakupu 100% wolumenu energii elektrycznej, uwzględniając Twoje potrzeby. W ten sposób ograniczamy ryzyko cenowe.Dzięki temu sub-zleceniu EWE może zamknąć Twoje główne zlecenie, by ograniczyć stratę na danej pozycji, na wcześniej ustalonym poziomie. To właściwe zarządzanie ryzykiem i kapitałem Twojej firmy.

Skorzystaj z naszego elektronicznego Biura Obsługi Klienta (e-BOK) – internetowej platformy, dzięki której m.in. sprawdzisz zużycie, saldo swojego rachunku i aktywujesz ekofakturę. Wejdź na www.ebok.ewe.pl.

 1. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej - zobacz jakie to proste!

  Całkowicie bezpłatnie zajmiemy się wszelkimi formalnościami związanymi ze zmianą sprzedawcy energii elektrycznej.

  Podczas rozmowy doradca EWE pozna potrzeby energetyczne Twojej firmy, przeanalizuje zużycie i pomoże wybrać najbardziej korzystną dla Ciebie ofertę. Po podpisaniu umowy i pełnomocnictwa dalsza część procedury będzie po naszej stronie.

  Nie musisz tracić swojego cennego czasu – zajmiemy się wszystkimi formalnościami z dotychczasowym sprzedawcą, a Twoja firma po prostu skorzysta z lepszej oferty. Pamiętaj, zmiany sprzedawcy możesz dokonywać wielokrotnie. My dołożymy wszelkich starań, abyś został z nami.

 2. Oszczędzaj energię

  Poniżej podpowiadamy w jaki sposób zmniejszyć pobór energii elektrycznej w codziennym funkcjonowaniu firmy.

  1. Wyłączaj światło i urządzenia biurowe, które nie są obecnie używane – jeśli w pokoju jest widno i nie potrzebujesz więcej światła, nie włączaj go. Wychodząc z danego pomieszczenia, jeśli nikogo w nim nie ma, również pamiętaj o tym aby wyłączyć światło. Wyłączaj urządzenia biurowe, które nie są używane w danym momencie. Wyłączając komputer pamiętaj, aby wyłączyć również monitor. Wyciągaj z gniazdka ładowarki, które nie są w użyciu.
  Pamiętaj, że wszystkie urządzenia pozostawione w trybie uśpienia (stand-by) nadal pobierają prąd!

  2. Używaj klimatyzacji z głową – wiadomo, że jeśli są upały to trudno wysiedzieć w pomieszczeniach, ale można ograniczyć korzystanie z klimatyzacji do minimum. Ustaw wyższą temperaturę, zamiast 23 st. C, ustaw na urządzeniu temperaturę 25/26 st. Przy korzystaniu z klimatyzacji w danym pomieszczeniu zamknij drzwi i okna. W oknach powinny być zaciągnięte rolety aby pomieszczenie się nie nagrzewało.
  Jeśli jest to możliwe zrezygnuj całkowicie z używania klimatyzacji. Często wietrz pomieszczenie.

  3. Wymień żarówki na energooszczędne, które nie dość że pobierają mniej prądu, to jeszcze pracują znacznie dłużej.

  4. Nie otwierają lodówki, zamrażalki bez potrzeby, a otwierając je rób to jak najkrócej. Sprawdź, czy urządzenia chłodzące są ustawione w nienasłonecznionym, zacienionym miejscu.

  5. Zaprogramuj alarm tak, aby po jego włączeniu dopływ prądu do urządzeń, które normalnie pozostają w stanie czuwania, był odcięty.

  Zmniejszaj zużycie energii w firmie i obniżaj swoje rachunki!