Energia elektryczna - EWE Transze

Energia elektryczna - EWE transze

 • elastyczne rozwiązania
 • bezpieczeństwo budżetu
 • minimalizacja ryzyka
 • zawarcie umowy online

Wydatki firmowe pod kontrolą!

Energia elektryczna - EWE transze to produkt, dzięki któremu swobodnie podejmujesz decyzje zakupu energii elektrycznej, zgodnie z profilem zużycia w Twojej firmie i w oparciu o produkty giełdowe. Zakup mediów energetycznych dokonujesz etapami - wspólnie ustalamy liczbę transz, a EWE w Twoim imieniu dokonuje bezpiecznego zakupu, zgodnie z oczekiwaniami realizowanego przez Ciebie biznesu.

Elastyczne rozwiązania
Bezpieczeństwo budżetu
Minimalizacja ryzyka
- elastyczne kształtowanie cen - możliwość zakupu w dowolnym momencie
- przejrzysta i zdefiniowana formuła cenowa powiązana ze zmianami na rynku hurtowym energii
- gwarancja odchyleń dla zakupionych wolumenów
- ustalenie maksymalnej wysokości ceny, po której chcesz dokonać zakupu
- plan na cały okres kontraktacji jak i podejmowanie decyzji w oparciu o bieżącą sytuację na rynku
- korzystanie z gotowych modeli zakupowych - analitycy EWE mogą Cię zwolnić z konieczności obserwacji rynku i służą wsparciem
- ustalenie ceny przed okresem dostaw - znasz cenę na cały okres, na jaki podpisana została umowa
- dywersyfikacja ryzyka operacyjnego dzięki rozłożeniu zakupu w czasie
- dokonanie zabezpieczenia całego wolumenu, w każdym momencie, wykorzystując dobrą sytuację na giełdzie


Opcje dodatkowe, które możesz dołączyć do produktu EWE Transze:

Górny limit cenowyDolny limit cenowyStop Loss (stop strata)
To rozwiązanie dla Twojej firmy, w którym określasz cenę maksymalną, po której osiągnięciu EWE dokonuje zakupu 100% energii elektrycznej, dostosowując się do Twoich wymagań.W tym modelu określasz cenę minimalną, dzięki której my dokonujemy za Ciebie zakupu 100% wolumenu energii elektrycznej, uwzględniając Twoje potrzeby. W ten sposób ograniczamy ryzyko cenowe.Dzięki temu sub-zleceniu EWE może zamknąć Twoje główne zlecenie, by ograniczyć stratę na danej pozycji, na wcześniej ustalonym poziomie. To właściwe zarządzanie ryzykiem i kapitałem Twojej firmy.

Skorzystaj z naszego elektronicznego Biura Obsługi Klienta (e-BOK) – internetowej platformy, dzięki której m.in. sprawdzisz zużycie, saldo swojego rachunku i aktywujesz ekofakturę. Wejdź na www.ebok.ewe.pl.

 1. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej - zobacz jakie to proste!

  Całkowicie bezpłatnie zajmiemy się wszelkimi formalnościami związanymi ze zmianą sprzedawcy energii elektrycznej.

  Podczas rozmowy doradca EWE pozna potrzeby energetyczne Twojej firmy, przeanalizuje zużycie i pomoże wybrać najbardziej korzystną dla Ciebie ofertę. Po podpisaniu umowy i pełnomocnictwa dalsza część procedury będzie po naszej stronie.

  Nie musisz tracić swojego cennego czasu – zajmiemy się wszystkimi formalnościami z dotychczasowym sprzedawcą, a Twoja firma po prostu skorzysta z lepszej oferty. Pamiętaj, zmiany sprzedawcy możesz dokonywać wielokrotnie. My dołożymy wszelkich starań, abyś został z nami.

 2. Oszczędzaj energię w firmie

  Poniżej podpowiadamy w jaki sposób zmniejszyć pobór energii elektrycznej w codziennym funkcjonowaniu firmy.

  1. Wyłączaj światło i urządzenia biurowe, które nie są obecnie używane – jeśli w pokoju jest widno i nie potrzebujesz więcej światła, nie włączaj go. Wychodząc z danego pomieszczenia, jeśli nikogo w nim nie ma, również pamiętaj o tym aby wyłączyć światło. Wyłączaj urządzenia biurowe, które nie są używane w danym momencie. Wyłączając komputer pamiętaj, aby wyłączyć również monitor. Wyciągaj z gniazdka ładowarki, które nie są w użyciu.
  Pamiętaj, że wszystkie urządzenia pozostawione w trybie uśpienia (stand-by) nadal pobierają prąd!

  2. Używaj klimatyzacji z głową – wiadomo, że jeśli są upały to trudno wysiedzieć w pomieszczeniach, ale można ograniczyć korzystanie z klimatyzacji do minimum. Ustaw wyższą temperaturę, zamiast 23 st. C, ustaw na urządzeniu temperaturę 25/26 st. Przy korzystaniu z klimatyzacji w danym pomieszczeniu zamknij drzwi i okna. W oknach powinny być zaciągnięte rolety aby pomieszczenie się nie nagrzewało.
  Jeśli jest to możliwe zrezygnuj całkowicie z używania klimatyzacji. Często wietrz pomieszczenie.

  3. Wymień żarówki na energooszczędne, które nie dość że pobierają mniej prądu, to jeszcze pracują znacznie dłużej.

  4. Nie otwierają lodówki, zamrażalki bez potrzeby, a otwierając je rób to jak najkrócej. Sprawdź, czy urządzenia chłodzące są ustawione w nienasłonecznionym, zacienionym miejscu.

  5. Zaprogramuj alarm tak, aby po jego włączeniu dopływ prądu do urządzeń, które normalnie pozostają w stanie czuwania, był odcięty.

  Zmniejszaj zużycie energii w firmie i obniżaj swoje rachunki!