Przyłączenie domu do sieci gazowej

Przyłączenie do sieci gazowej dla domów - EWE.pl

 • przyłączenie domów do sieci gazowej EWE obejmuje 53 gminy w 7 województwach
 • 18 tys. – tyle przyłączeń wykonaliśmy do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw
 • 1 925 km własnych, monitorowanych sieci gazowych

5 prostych kroków do przyłączenia do sieci gazowej EWE:

1. Złożenie wniosku o przyłączenie

Zdecydowałeś się na ogrzewanie domu gazem ziemnym? Gratulujemy dobrego wyboru! Zanim przystąpisz do planowania inwestycji upewnij się, że Twój dom znajduje się w obszarze sieci EWE.

Jesteś w zasięgu naszej sieci gazowej? Świetnie, możemy przystąpić do formalności, postaramy się jak najwięcej załatwić za Ciebie, ale pierwszy krokiem jest złożenie do EWE wniosku o przyłączenie do sieci.

Pamiętaj, że czas realizacji przyłączenia to okres co najmniej 6 miesięcy – uwzględnij ten fakt przy planowaniu terminu rozpoczęcia korzystania z gazu ziemnego przed terminem grzewczym – nie zwlekaj z wypełnieniem wniosku o przyłączenie do sieci gazowej EWE.

2. Podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej

Doradca EWE, na podstawie złożonego przez Ciebie wniosku, przygotuje umowę przyłączenia Twojej nieruchomości do sieci gazowej. W ciągu 14 dni od jej podpisania musi nastąpić wpłata zaliczki w wysokości 2000 zł. Po otrzymaniu zaliczki EWE rozpoczyna prace projektowe dotyczące wykonania przyłącza gazowego.

Umowę z EWE możesz podpisać bez wychodzenia z domu – online – jedno kliknięcie i dokument podpisany!

3. Projektowanie przyłącza oraz wewnętrznej instalacji gazowej

Instalacja gazowa składa się z dwóch części – przyłącza na zewnątrz budynku, a także instalacji wewnętrznej, wykonywanej w Twoim domu. Każda z nich wymaga prac projektowych, uzyskania opinii i pozwoleń oraz pracy kilku specjalistów (projektantów, firmy budowlanej, instalatora, kierownika budowy).

Pamiętaj! Termin zgłoszenia budowy wewnętrznej instalacji gazowej przez starostwo powiatowe to ok. 1-2 miesiące. Uwzględnij to w swoim harmonogramie prac!

My przejmujemy wszelkie formalności związane z budową przyłącza gazowego. Wykonanie prac zlecamy współpracującej z nami firmie podwykonawczej. Dzięki temu masz pewność, że przyłącze zostanie przygotowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

4. Budowa instalacji gazowej

Wybierz wykonawcę instalacji w swoim domu, z podejściem pod gazomierz w szafce gazowej. Do rozpoczęcia budowy instalacji wewnątrz Twojego budynku nie jest konieczne gotowe przyłącze gazowe – obie instalacje zostaną połączone przez EWE po zakończeniu prac.

Pamiętaj! Im bliżej sezonu grzewczego, tym trudniej zarezerwować termin u instalatora.

5. Opłacenie faktury końcowej

Opłać fakturę końcową w terminie 14 dni od jej otrzymania.

Co muszę zrobić po wybudowaniu przyłącza — zobacz szczegóły>>

 1. Cena

  Podane poniżej ceny opłaty przyłączenia do sieci obowiązują od dnia 01.10.2023 r.

  Opłata za przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej EWE  zależy od tego, jak daleko od sieci gazowej zlokalizowany jest budynek bądź granica twojej działki.

  Opłata za przyłączenie do sieci gazowej (miejsce styku przyłącza i szafki gazowej) o długości do 15 metrów wynosi 3.129,00 zł brutto*.
  W tę cenę wliczony jest projekt przyłącza, szafka gazowa, koszty wszystkich elementów potrzebnych do jego budowy (trójnik siodłowy, kształtki, rury przewodowe, zawór główny, reduktor z zaworem bezpieczeństwa i wysokiej klasy gazomierz), a także koszt robocizny.

  Jeśli natomiast długość przyłączenia do sieci gazowej (miejsce styku przyłącza i szafki gazowej) będzie dzielić odległość większa, niż 15 metrów, opłata za każdy dodatkowy metr przyłącza wyniesie 145,14 zł/mb brutto*.


  * Opłata przyłączeniowa do sieci gazowej dla przyłącza o mocy
   do 10m³/h dla gazu wysokometanowego i do 25 m³/h dla gazu zaazotowanego.

  Wypełnij wniosek online>>

  Taryfa dla Paliw Gazowych EWE energia nr 19 wraz ze zmianą nr 1 (tekst jednolity)

 2. Poznaj zalety gazu ziemnego