Przyłączenie do sieci gazowej

Przyłączenie do sieci gazowej dla domów - EWE.pl

 • przyłączenie domków do sieci gazowej EWE
 • sieć gazowa EWE obejmuje 51 gmin
 • profesjonalna obsługa

Jeśli chcesz korzystać z gazu ziemnego wystarczy, że przyłączysz swój dom do sieci gazowej EWE oraz wykonasz instalację wewnętrzną, która połączy gazomierz z odbiornikami gazu w Twoim domu. 

Zanim przystąpisz do planowania inwestycji skontaktuj się z nami i sprawdź, czy Twój dom znajduje się w zasięgu sieci EWE. Zasięg sieci gazowej EWE obejmuje już 51 gmin i wciąż dołączają do nich kolejne.

Przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej to budowa, która wymaga prac projektowych, uzyskania opinii i pozwoleń oraz pracy kilku specjalistów (projektantów, firmy budowlanej, instalatora, kierownika budowy).

Prosimy pamiętać, że czas realizacji przyłączenia to okres co najmniej 6 – 7 miesięcy – prosimy o uwzględnienie tego faktu przy planowaniu przez Państwa terminu rozpoczęcia korzystania z gazu ziemnego.

 1. Cena

  Podane poniżej ceny opłaty przyłączenia do sieci obowiązują od dnia 01.11.2021 r.

  Opłata za przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej EWE  zależy od tego, jak daleko od sieci gazowej zlokalizowany jest budynek bądź granica twojej działki.

  Opłata za przyłączenie do sieci gazowej (miejsce styku przyłącza i szafki gazowej) o długości do 15 metrów wynosi 2.296,41 zł brutto*.
  W tę cenę wliczony jest projekt przyłącza, szafka gazowa, koszty wszystkich elementów potrzebnych do jego budowy (trójnik siodłowy, kształtki, rury przewodowe, zawór główny, reduktor z zaworem bezpieczeństwa i wysokiej klasy gazomierz), a także koszt robocizny.

  Jeśli natomiast długość przyłączenia do sieci gazowej (miejsce styku przyłącza i szafki gazowej) będzie dzielić odległość większa, niż 15 metrów, opłata za każdy dodatkowy metr przyłącza wyniesie 106,52 zł/mb brutto*.


  * Opłata przyłączeniowa do sieci gazowej dla przyłącza o mocy do 110 kWh/h.

  Wypełnij wniosek on-line!>>

  Wszystkie ceny są zgodne z „Taryfą dla Paliw Gazowych” zatwierdzoną decyzją Prezesa URE nr DRG.DRG-2.4212.19.2021.AIK i opublikowaną w dniu 14.10.2021 r.

 2. Jak przyłączyć się do sieci gazowej - obejrzyj poradnik video!

 3. Etapy budowy przyłącza gazowego

  Do sieci gazowej EWE możesz podłączyć dom gotowy lub dom w budowie. 

  Jeśli w Twoim domu funkcjonuje już instalacja grzewcza na węgiel, olej lub inny nośnik ciepła, po wprowadzeniu modyfikacji możesz wykorzystać ją do ogrzewania gazem ziemnym. O dokładny zakres takich modyfikacji zapytaj swojego instalatora.

  Cały proces przyłączenia do sieci gazowej obejmuje 5 kroków:

  Krok 1: Złożenie wniosku o przyłączenie do sieci gazowej>>
  Krok 2: Podpisanie umowy o przylączenie do sieci gazowej i wpłata zaliczki>>
  Krok 3: Projekt instalacji gazowej>>
  Krok 4: Montaż instalacji gazowej>>
  Krok 5: Uruchomienie instalacji gazowej>>

  Zanim zaczniesz realizować Twój plan przyłączenia domu do sieci gazowej EWE zbierz następujący dokument:

  1. Mapa sytuacyjna z zaznaczoną działką, na której znajduje się obiekt który ma zostać przyłączony do sieci gazowej EWE.

  Pamiętaj! Na każdym etapie inwestycji Doradcy służą pomocą, przejmują na siebie wiele obowiązków, dopilnowują formalności i koordynują terminy. Dzięki temu, cały proces przyłączenia do sieci gazowej EWE przebiega sprawnie i bezproblemowo - Formularz kontaktowy z Doradcą Klienta EWE >>

  Prosimy pamiętać, że czas realizacji przyłączenia to okres co najmniej 6 – 7 miesięcy – prosimy o uwzględnienie tego faktu przy planowaniu przez Państwa terminu rozpoczęcia korzystania z gazu ziemnego.

 4. Poznaj zalety gazu ziemnego