Witaj w strefie wiedzy EWE!

Lubimy dzielić się wiedzą, dlatego cyklicznie publikujemy tutaj artykuły branżowe. Jesteś właścicielem firmy, odpowiadasz za zaopatrzenie w energię lub po prostu interesujesz się branżą energetyczną? Z pewnością znajdziesz tu interesujące treści.

Zapraszamy do lektury!

       
27.05.2021
EWE
Przed dylematami związanymi z poprawą warunków funkcjonowania istniejących źródeł wytwarzania ciepła coraz częściej stają przedstawiciele Spółdzielni czy Wspólnot Mieszkaniowych. Wymiana starego, wyeksploatowanego kotła na paliwo stałe na bardziej ekonomiczne i efektywne energetycznie rozwiązanie oparte na gazie ziemnym to jeden z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na poprawę sytuacji w tym zakresie. Jak wygląda cały proces?
13.05.2021
dr hab. Ryszard Stefański
Zrozumienie i akceptacja konieczności przeciwdziałania przegrzewaniu się planety stały się w ostatnich latach powszechne w krajach rozwiniętych. Społeczeństwa wywierają coraz silniejszy nacisk na władze oraz na przedsiębiorstwa oferujące produkty finalne, aby ograniczały emisję CO2.
15.04.2021
Wojciech Wiśniewski i Bartosz Nożewski
Stały wzrost zużycia energii elektrycznej w Polsce sprawia, że rośnie również zapotrzebowanie na moc w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym. W okresach największego popytu na energię obecnie funkcjonujące elektrownie mogą nie poradzić sobie z wytworzeniem wystarczającej ilości energii, aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu.
31.03.2021
dr hab. Ryszard Stefański
Poprawa efektywności energetycznej ma na celu zarówno przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, jak i poprawę konkurencyjności unijnych przedsiębiorstw na rynku światowym poprzez ograniczenie ich kosztów produkcji. Jest to jedno z działań, które mają doprowadzić do neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku.
28.01.2021
Bartosz Nożewski
Rok 2020 to istny boom jeśli chodzi o rozwój fotowoltaiki w Polsce. Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne moc zainstalowana w PV to w naszym kraju obecnie 2682,7 MW co stanowi wzrost o 166,3% rok do roku. Wydatny udział w tym rozwoju mają instalacje montowane na własny użytek zarówno przez osoby indywidualne jak i przedsiębiorstwa.