Witaj w strefie wiedzy EWE!

Lubimy dzielić się wiedzą, dlatego cyklicznie publikujemy tutaj artykuły branżowe. Jesteś właścicielem firmy, odpowiadasz za zaopatrzenie w energię lub po prostu interesujesz się branżą energetyczną? Z pewnością znajdziesz tu interesujące treści.

Zapraszamy do lektury!

       
23.11.2022
EWE
Jeśli nabyliśmy w ostatnich latach sprzęt AGD, to prawie na pewno znaleźliśmy na nim naklejkę z kolorowymi paskami. To etykieta energetyczna, na które znajdują się informacje o tym, jak wiele energii wykorzystuje dane urządzenie. Co to znaczy i czy warto zwracać na to uwagę?
21.10.2022
EWE
Umowy dotyczące dostawy prądu i gazu mogą być zawarte z różnymi firmami, ale można również postawić na jeden podmiot. Za takim wyborem przemawia wiele argumentów. Jakie są zalety tego wyboru?
12.10.2022
EWE
Odczytanie stanu licznika gazu jest czynnością, z którą bez większych problemów powinien sobie poradzić każdy gospodarz. To na podstawie tej informacji wyliczane są opłaty należne za dany okres korzystania z tego paliwa. Możemy dzięki temu również kontrolować nasze koszty i np. podjąć decyzję, żeby podwyższyć temperaturę w domu lub ją obniżyć. Jak sprawdzić licznik gazu?
28.09.2022
EWE
Wykorzystanie energii elektrycznej w Polsce jest bardzo duże. Aby przeanalizować rzeczywiste zapotrzebowanie i ustalić, gdzie można uzyskać oszczędności, warto wykonać audyt energetyczny przedsiębiorstwa. Na czym to polega?
02.09.2022
EWE
Obecnie wielu przedsiębiorców zastanawia się nad montażem fotowoltaiki w swojej firmie. Popularność tego typu inwestycji nie powinna dziwić, gdyż ma ona wiele zalet. Jak wybrać najlepszą fotowoltaikę dla swojej firmy? Czy jest to rzeczywiście opłacalne rozwiązanie dla przedsiębiorców?
05.08.2022
EWE
Jak podnieść efektywność energetyczną w firmie? W dobie ciągłych podwyżek to pytanie z pewnością pojawia się w głowie niejednego przedsiębiorcy w naszym kraju. Kogeneracja – to rozwiązanie, które daje gwarancję na obniżenie kosztów związanych z pozyskiwaniem energii.
19.07.2022
EWE
Ogrzewanie domów jedno i wielorodzinnych oraz firm gazem to z całą pewnością warte rozważenia rozwiązanie. W każdym przypadku konieczne jest jednak nie tylko podłączenie do gazu, ale też wybudowanie i wyposażenie własnej kotłowni. Podpowiadamy jak rozwiązać ten problem.
02.06.2022
EWE
Na mocy ustawy z dnia 13 stycznia 2022 r. zmniejszono stawkę podatku do wartości od wybranych towarów i usług. Wprowadzona przez Rząd tarcza ochronna skutkuje szeregiem zmian w zakresie stawki VAT na gaz ziemny i obniżką VAT na energię elektryczną. W artykule podsumowaliśmy najważniejsze zmiany, które weszły w życie 1 lutego 2022 r.
01.06.2022
EWE
Przyłącze gazowe daje możliwość komfortowego ogrzewania domu, podgrzania wody czy wykorzystania kuchenki gazowej. Fachowo wykonana instalacja gazowa pozwala na wieloletnie bezpieczne użytkowanie, a koszt ogrzania domu gazem okazuje się niższy, niż w przypadku np. energii elektrycznej. Pozostaje jednak pytanie: czy cena samego przyłącza gazu nie będzie zbyt wysoka?
10.05.2022
EWE
Otrzymałeś rachunek za prąd, który Cię zszokował? Być może winą są pewne urządzenia w Twoim domu. Niektóre z nich potrafią pobierać dużo energii i tym samym windować opłaty w górę. Ile prądu zużywa pralka, lodówka, czy piekarnik? Sprawdź za pomocą naszego kalkulatora zużycia energii elektrycznej.