Witaj w strefie wiedzy EWE!

Lubimy dzielić się wiedzą, dlatego cyklicznie publikujemy tutaj artykuły branżowe. Jesteś właścicielem firmy, odpowiadasz za zaopatrzenie w energię lub po prostu interesujesz się branżą energetyczną? Z pewnością znajdziesz tu interesujące treści.

Zapraszamy do lektury!

       
10.05.2022
EWE
Otrzymałeś rachunek za prąd, który Cię zszokował? Być może winą są pewne urządzenia w Twoim domu. Niektóre z nich potrafią pobierać dużo energii i tym samym windować opłaty w górę. Ile prądu zużywa pralka, lodówka, czy piekarnik? Sprawdź za pomocą naszego kalkulatora zużycia energii elektrycznej.
14.04.2022
EWE
Koszty prądu z roku na rok wzrastają, a w naszych domach i firmach znajduje się coraz więcej sprzętów zasilanych energią elektryczną. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są skuteczne sposoby na oszczędzanie jej w domu lub w firmie. Przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje i wskazówki w tym zakresie. Dzięki nim nie tylko zmniejszysz zużycie prądu i zaoszczędzisz pieniądze, ale też zadbasz o środowisko. Sprawdź, jakie masz możliwości!
27.05.2021
EWE
Przed dylematami związanymi z poprawą warunków funkcjonowania istniejących źródeł wytwarzania ciepła coraz częściej stają przedstawiciele Spółdzielni czy Wspólnot Mieszkaniowych. Wymiana starego, wyeksploatowanego kotła na paliwo stałe na bardziej ekonomiczne i efektywne energetycznie rozwiązanie oparte na gazie ziemnym to jeden z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na poprawę sytuacji w tym zakresie. Jak wygląda cały proces?
13.05.2021
dr hab. Ryszard Stefański
Zrozumienie i akceptacja konieczności przeciwdziałania przegrzewaniu się planety stały się w ostatnich latach powszechne w krajach rozwiniętych. Społeczeństwa wywierają coraz silniejszy nacisk na władze oraz na przedsiębiorstwa oferujące produkty finalne, aby ograniczały emisję CO2.
15.04.2021
Wojciech Wiśniewski i Bartosz Nożewski
Stały wzrost zużycia energii elektrycznej w Polsce sprawia, że rośnie również zapotrzebowanie na moc w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym. W okresach największego popytu na energię obecnie funkcjonujące elektrownie mogą nie poradzić sobie z wytworzeniem wystarczającej ilości energii, aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu.
31.03.2021
dr hab. Ryszard Stefański
Poprawa efektywności energetycznej ma na celu zarówno przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, jak i poprawę konkurencyjności unijnych przedsiębiorstw na rynku światowym poprzez ograniczenie ich kosztów produkcji. Jest to jedno z działań, które mają doprowadzić do neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku.
28.01.2021
Bartosz Nożewski
Rok 2020 to istny boom jeśli chodzi o rozwój fotowoltaiki w Polsce. Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne moc zainstalowana w PV to w naszym kraju obecnie 2682,7 MW co stanowi wzrost o 166,3% rok do roku. Wydatny udział w tym rozwoju mają instalacje montowane na własny użytek zarówno przez osoby indywidualne jak i przedsiębiorstwa.