Witaj w strefie wiedzy EWE!

Lubimy dzielić się wiedzą, dlatego cyklicznie publikujemy tutaj artykuły branżowe. Jesteś właścicielem firmy, odpowiadasz za zaopatrzenie w energię lub po prostu interesujesz się branżą energetyczną? Z pewnością znajdziesz tu interesujące treści.

Zapraszamy do lektury!

       
17.04.2024
Adrianna Łakomska
W dzisiejszym świecie efektywność energetyczna staje się kluczowym elementem strategii biznesowych. Firmy, które aktywnie inwestują w optymalizację zużycia energii, nie tylko redukują swoje koszty operacyjne, ale także umacniają swoją pozycję na rynku poprzez zrównoważone praktyki.
20.02.2024
EWE
Wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii stało się nie tylko ekologiczne, ale także korzystne finansowo. Dla przedsiębiorstw, które poszukują sposobu na długoterminowe oszczędności i chcą wdrożyć zasady Europejskiego Zielonego Ładu, instalacja fotowoltaiczna może być dobrym argumentem. Dowiedz się, jakie korzyści niesie za sobą montaż takiej instalacji i czy Twoja firma może zarabiać na tym systemie.
06.02.2024
EWE
Branża energetyczna wciąż ewoluuje, reagując na globalne wyzwania i innowacje technologiczne. W 2024 roku kilka kluczowych trendów będzie kształtować branżę, wprowadzając nowe możliwości i wyzwania. W tym artykule omówimy dziesięć najważniejszych kierunków w energetyce, które warto obserwować.
17.01.2024
EWE
Sukces Twojej firmy zależy m.in. od wydatków. Każdy koszt związany z działalnością warto optymalizować tak, aby przedsiębiorstwo wydawało mniej, ale było jednocześnie nastawione na wysoką jakość produktów i usług. Czy stała cena prądu dla firm to optymalne dla nich rozwiązanie? Co oznacza SPOT? Jaka oferta jest najlepsza dla firmy?
10.01.2024
dr hab. Ryszard Stefański
Zielona transformacja biznesu jest trendem wynikającym z wielu przesłanek oraz kierunkiem, który w kolejnych latach będzie się nasilać. Co to oznacza? W przypadku tej strategii wzrost przedsiębiorstwa ma być realizowany przy zachowaniu równowagi ekologicznej. Firma ma zaspokajać potrzeby tak, aby nie szkodzić środowisku.
03.01.2024
Agata Strójwąs
ESG to skrót od słów Environment (Środowisko), Social (Odpowiedzialność społeczna) i Governance (Ład korporacyjny). Przedsiębiorstwa skupiające się na ESG pracują nad zrównoważeniem swoich celów finansowych z wpływem na środowisko i społeczeństwo.
18.12.2023
Jacek Szczęsny
Istotnym elementem kosztów energii elektrycznej są opłaty wynikające z faktur za część dystrybucyjną. Wysokość niektórych stawek na 2024 r. jest już nam znana, ogłoszenie kolejnych nastąpi do końca br. Czas na wstępne podsumowanie opłat w taryfach biznesowych.
14.12.2023
dr hab. Ryszard Stefański
W ostatnich latach, a szczególnie w 2022 roku, przedsiębiorstwa musiały sobie radzić z falą podwyżek cen energii. Firmy powinny dążyć do optymalnego wykorzystania energii. Do tego samego nawołuje Unia Europejska. Jednym z priorytetów polityki środowiskowo-klimatycznej Brukseli jest efektywność energetyczna. Sprawdź, jak możesz ją poprawić w firmie dzięki fotowoltaice.
08.12.2023
EWE
Cena prądu nie musi być taka sama przez całą dobę. Możesz wybrać taryfę energetyczną, którą dopasujesz do okresów największego zużycia energii. Jakie masz opcje? Którą taryfę warto wybrać w danym przypadku? Sprawdź dostępne taryfy za prąd i wybierz najlepszą dla siebie.
23.11.2023
Adrianna Łakomska
Zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej duże przedsiębiorstwa są zobowiązane do przeprowadzenia co 4 lata audytu energetycznego. Obserwujemy na rynku coraz większą świadomość właścicieli firm – raz, z ustawowego obowiązku, a dwa, z korzyści płynących z takich audytów. Dzisiaj chciałabym podzielić się właśnie takim przypadkiem – przedsiębiorstwa, które zgłosiło się do nas w celu przeprowadzenia audytu energetycznego.