Zadbaj o czyste powietrze i zyskaj dofinansowanie!

O programie wsparcia

„Czyste powietrze” to ogólnopolski program koordynowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można uzyskać dotację na wymianę nieekologicznego systemu grzewczego oraz prace związane z termomodernizacją domu. Program ma na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji, a więc wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez domy jednorodzinne, które w sezonie grzewczym tworzą szkodliwy dla zdrowia smog (czym jest smog i jakie zagrożenia niesie dowiesz się tutaj>>).

To idealna okazja, by zmienić z dofinansowaniem dotychczasowe, wysokoemisyjne ogrzewanie na gaz ziemny. Zyskasz nie tylko czyste powietrze, ale również wysoki komfort ogrzewania. Gaz ziemny w przeciwieństwie do innych paliw, nie emituje szkodliwych pyłów do atmosfery. Co więcej, nie pozostawia stałych elementów po spalaniu, a dodatkowo zapewnia wygodę ogrzewania.

Ogrzewając swój dom ekologicznym paliwem – gazem ziemnym włączysz się aktywnie w walkę o zdrowsze powietrze! Każdy budynek jednorodzinny przyłączony do sieci gazowej EWE to średnio o 3,4 tony CO2 oraz 4 kg pyłów rocznie mniej w powietrzu, którym wszyscy oddychamy.

Dla kogo?

Program jest skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100.000 zł.

Kwota dofinansowania

W ramach aktualizacji programu "Czyste powietrze" od 15 maja br. wprowadzono 2 poziomy dofinansowania:

  • do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania,
  • do 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Sprawdź szczegóły dofinansowania:


Zobacz, jak przyłączyć się do sieci gazowej EWE -
www.ewe.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej-dla-domow

Zmień ogrzewanie na gazowe - zyskaj dofinansowanie i postaw na czyste powietrze w Twojej okolicy!

Szanowni Państwo,

w ostatnich dniach nasza spółka dostała zawiadomienie o rozpowszechnianiu nieprawdziwych i szkalujących informacji, jakie firma emBroker przekazuje naszym klientom o spółkach grupy EWE w Polsce.
EWE od ponad 20 lat z sukcesami działa na rynku gazu i energii. Jesteśmy jedną z największych firm dystrybucji gazu w Polsce, a naszym klientom oferujemy zaawansowane produkty energetyczne. Świadczymy usługi nieprzerwanie i według najwyższych standardów, w tym standardów środowiskowych, oferując energię pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych. 
Informujemy, że wobec nieprawdziwych, nieuczciwych i nieprofesjonalnych działań firmy emBroker nasze spółki podjęły już przewidziane prawem działania.

Polska gospodarka powoli wraca do dawnej dynamiki rozwoju. Firma EWE aktywnie wspiera w tych trudnych czasach firmy, z którymi współpracuje, oferując w ostatnich miesiącach wsparcie finansowe dla inwestycji energetycznych naszych klientów. Planujemy przeznaczyć na ten cel kilkanaście milionów złotych. Gorąco zachęcam do kontaktu w celu,  zapoznania się ze szczegółami. 

Z poważaniem
Dariusz Brzozowski
Prezes Zarządu