Zadbaj o czyste powietrze i zyskaj dofinansowanie!

„Czyste powietrze” to ogólnopolski program koordynowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można uzyskać do 90% dotacji na wymianę nieekologicznego systemu grzewczego oraz termomodernizację domu. Program ma na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji, a więc wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez domy jednorodzinne, które w sezonie grzewczym tworzą szkodliwy dla zdrowia smog (czym jest smog i jakie zagrożenia niesie dowiesz się tutaj>>).

Maksymalne koszty kwalifikowane wymiany ogrzewania na ekologiczne oraz termomodernizacji budynku, od których będzie liczona wysokość dotacji w ramach tego programu, mogą wynieść nawet do 53 tys. zł!

To idealna okazja, by zmienić z dofinansowaniem dotychczasowe, wysokoemisyjne ogrzewanie na gaz ziemny. Zyskasz nie tylko czyste powietrze, ale również wysoki komfort ogrzewania. Gaz ziemny w przeciwieństwie do innych paliw, nie emituje szkodliwych pyłów do atmosfery. Co więcej, nie pozostawia stałych elementów po spalaniu, a dodatkowo zapewnia wygodę ogrzewania.

Ogrzewając swój dom ekologicznym paliwem – gazem ziemnym włączysz się aktywnie w walkę o zdrowsze powietrze! Każdy budynek jednorodzinny przyłączony do sieci gazowej EWE to średnio o 3,4 tony CO2 oraz 4 kg pyłów rocznie mniej w powietrzu, którym wszyscy oddychamy.

Sprawdź szczegóły programu:

Zobacz, jak przyłączyć się do sieci gazowej EWE:

Zmień ogrzewanie na gazowe - zyskaj dofinansowanie do 90% kosztów kwalifikowanych i postaw na czyste powietrze w Twojej okolicy!

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników to dla nas wartość nadrzędna, dlatego podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu Biur Obsługi Klienta EWE w Międzyrzeczu, Rzepinie, Krośnie Odrzańskim i Wieluniu. W związku z tym zachęcamy do korzystania ze zdalnych form komunikacji.

Wszystkie sprawy w EWE załatwisz bez wychodzenia z domu, poprzez:

Czytaj więcej>>

<