Obniżka podatku VAT i akcyzy dla klientów EWE

Wprowadzona Tarcza antyinflacyjna skutkuje szeregiem zmian w zakresie sprzedaży i dostarczania gazu ziemnego oraz sprzedaży energii elektrycznej.

Aby skorzystać z niższego podatku VAT i akcyzy klienci EWE nie muszą nic robić – nowe stawki zostaną uwzględnione w rozliczeniach zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W związku z pojawiającymi się komunikatami o tarczy antyinflacyjnej 2.0 informujemy, że na bieżąco weryfikujemy stan prawny i jak tylko będziemy wiedzieć, kiedy przepisy wejdą w życie, przedstawimy nowe zmiany.


Jakie zmiany w GAZIE ZIEMNYM? 

Od 1 stycznia 2022 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów został obniżony podatek VAT z 23% do 8% dla wszystkich klientów zużywających gaz ziemny.


Sprawdź wysokość prognozy po obniżce podatku VAT w naszym kalkulatorze – www.ewe.pl/obnizkavat


Kalkulator prezentuje wyliczenia szacunkowe i jest przeznaczony dla klientów indywidualnych, których rozliczenie roczne odbyło się w miesiącach: sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień.

Jakie zmiany w ENERGII ELEKTRYCZNEJ?

Od 1 stycznia 2022 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów został obniżony podatek VAT z 23% na 5% dla wszystkich klientów zużywających energię elektryczną.

Dodatkowo od 1 stycznia 2022 r., zgodnie ze zmianą ustawy o podatku akcyzowym, dla klientów biznesowych odbierających energię elektryczną został obniżony podatek akcyzowy z 5 zł/MWh do 4,60 zł/MWh.


*Informacje zgodne ze stanem prawnym na dzień 12.01.2022 r.